OBVESTILO

11096_Okrožnica_Zaprtje_VIZ_ODLOK_23_10_2020

VRTCI – delovanje v času uveljavitve vladnega odloka o zaprtju vrtcev
Pri organiziranju varstva vrtcem priporočamo:

1. Starše opozorite, da v vrtec pripeljejo otroke le v primeru, da zanje res ne morejo zagotoviti varstva drugje.
  2. Otroci in vzgojitelji/vzgojiteljice, pomočniki/pomočnice ter ostali zaposleni, ki bodo v tem času v vrtcu, naj bodo brez znakov okužbe dihal (nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, povišana temperatura, izguba/sprememba vonja ali okusa…). Prav tako naj v vrtec ne prihajajo, če živijo z osebo, ki ima simptome oz. znake, ki so pripisljivi bolezni covid-19, ali če živijo z osebo, ki je v izolaciji zaradi bolezni covid-19.
  3. Zaradi trenutne epidemiološke situacije naj bodo otroci združeni v čim manjše skupine (do 6 otrok), ki naj se ves čas bivanja v vrtcu ne mešajo med seboj.
  4. Priporočamo, da vzgojitelji/vzgojiteljice, pomočniki/pomočnice ter ostali zaposleni ves čas uporabljajo zaščitne maske, skladno z navodili MDPŠ oz. v skladu z veljavnimi odloki in priporočili.
    Svetujemo dosledno upoštevanje:
     vseh splošnih ukrepov za preprečevanje širjenja okužbe s SARS CoV-2, več dostopno na:
     glede higienskih ukrepov, ki naj veljajo v vrtcih, smiselno upoštevajte:
    Opomba: Iz dokumenta upoštevajte higienska priporočila. Izjava staršev sedaj ni potrebna.
    Navodila za obravnavo primera s sumom na covid-19 so dostopna na: https://www.nijz.si/sl/sproscanje-ukrepov-covid-19 v podpoglavju Vzgoja in izobraževanje v šolskem/študijskem letu 2020/2021, Priporočila o ravnanju v povezavi z boleznijo COVID-19.

Spoštovani starši.

Predsednik vlade, g. Janez Janša, je včeraj 22. 10. 2020  pozno popoldne sporočil, da bodo prihodnji teden, od 26. 10. dalje zaprti tudi vrtci, z izjemo otrok staršev, ki ne morejo delati od doma.

Prosimo vas, da danes po e pošti sporočite na e naslov vrtca (miklavz1994@gmail.com ali miklavzev.vrtec@guest.arnes.si), če nujno potrebujete varstvo v naslednjem tednu (sporočite tudi uro prihoda in odhoda otroka).

Vrtci pričakujemo še dodatna navodila s strani MIZŠ, Civilne zaščite, Občine Logatec in v tem trenutku še ne vemo na kakšen način bomo organizirali varstvo v našem vrtcu.

Takoj, ko bomo lahko, vas bomo obvestili o sami organizaciji dela.

Lep pozdrav,

Pomočnica direktorja – strokovna vodja vrtca,

Ljiljana Gomerčič

It's only fair to share...Share on Google+Email this to someoneShare on Facebook

Dobrodošli na splet Miklavževega vrtca

Spoštovani starši in obiskovalci spletne strani Miklavževega vrtca,

obveščamo vas, da smo tudi v našem vrtcu naredili načrt ukrepanja, v primeru izbruha

korona virusa. Več o tem lahko preberete v zavihku SKRB ZA ZDRAVJE.

Miklavžev vrtec – župnijski vrtec deluje v novih prostorih Medgeneracijskega centra na Šolski poti 1 v Logatcu.

Smo zasebni katoliški vrtec s koncesijo in smo vpisani v Razvid izvajalcev javno veljavnega programa na področju predšolske vzgoje.

SPECIFIČNOST NAŠEGA PROGRAMA:

•  poleg ciljev in predlaganih vsebin, ki jih ponuja kurikulum za vsa področja otrokovega razvoja, dajemo poudarek na oblikovanje temeljnih krščanskih vrednot
  •  otroka vodimo k odkrivanju, spoznavanju in občudovanju sveta, ki je zanimiv, skrivnosten, dober, bogat in lep
  •  otroka vzpodbujamo, da odkriva bogastvo, smisel in svetost človeškega življenja, zato življenje spoštujemo in z njim odgovorno ravnamo
  •  pomagamo oblikovati zdrav odnos do sebe in pomoč drugemu
  •  skrbimo za spoštljiv odnos do hrane

To uresničujemo tudi preko dejavnosti:

• poleg rojstnih dni praznujemo godove otrok in zaposlenih

• Miklavževanje (takrat goduje naš vrtec)

• adventno pričakovanje

• postavljanje jaslic in božično veselje nad nad novim življenjem

• kulturni dnevi in prireditve

• dobrodelne akcije v postnem času

• velikonočna skrivnost…

• obiski in skupne delavnice v obeh domovih za ostarele

PRAVICE STARŠEV IN OTROK

Vrtec skrbi za uresničevanje temeljnih otrokovih pravic. Otrokom, vključenim v naš vrtec nudimo možnost za vsestranski razvoj z upoštevanjem pravice do izbire in drugačnosti. Pri otrocih je to povezano z vzgojo za strpnost, odgovornost in s postopnim razvijanjem kritičnega duha in osebnih odločitev.